Concello de ARNOIA

Vila Termal Escudo do Concello de Arnoia

sábado, 18 de novembro de 2017

.: Alcaldes de Arnoia

A seguinte e a relación de alcaldes que ocuparon a alcaldía de Arnoia dende o ano 1900, así como o período de tempo ou lexislaturas durante as cales ocuparon este posto:

 

 D. Ramón Rodríguez Alonso (1900-1910)

 D. Manuel Alonso Rodríguez (1911-1915)

 D. José Álvarez Rivera (1915-1917)

 D. Manuel Alonso Rodríguez (1918-1922)

 D. Lorenzo Vázquez Rodríguez (1923)

 D. Emilio Vázquez Vázquez (28-10-1923 a 20-01-1924)

 D. Evencio Álvarez Bangueses (20-10-1924 a 26-02-1936)

 D. José Meixengo Pereira (26-02-1936 a 15-07-1936)

 D. Emilio Vázquez Domínguez (15-07-1936 a 06-02-1940)

 D. Delfín Moure Lorenzo (06-02-1940 a 15-03-1944)

 D. José Aparicio Álvarez (15-03-1944 a 10-10-1958)

 D. Manuel Vázquez Domínguez (10-10-1958 a 25-09-1962)

 D. José Alberte Rey (25-09-1962 a 05-10-1966)

 D. Perfecto Álvarez Bangueses (05-10-1966 a 03-07-1973)

 D. Rafael Bangueses Bangueses (03-07-1973 a 03-04-1979)

 D. Rogelio Martínez González (03-04-1979 a 30-05-2009)

 D. José Camilo Fariñas Viso (30-05-2009 a 24-05-2015)

 D. Rodrigo Aparicio Santamaría (24-05-2015 ata a actualidade)

Otero Cruz, 12 - 32417 Arnoia - Ourense

Tel.: 988 48 69 00 - Fax: 988 48 69 01

info@arnoia.es